POSTS
PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
پروژه ProRecognition
آیا قصد فعالیت در کشور آلمان را دارید؟ آیا به دنبال حرفه ای مرتبط با مدارک تحصیلی خود هستید؟ پس حتما مطمئن شوید مدارک حرفه ای شما در آلمان تایید صلاحیت می شوند یا خیر. 
می تونید در این خصوص از اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان به سه زبان آلمانی، انگلیسی و فارسی مشاوره رایگان دریافت کنید.
اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در خصوص امکان کاریابی در آلمان و ارزشیابی مدارک تحصیلی تان به شما مشاوره می دهد و در پروسه ارزشیابی مدارک (اعم از جمع آوری مدارک لازم، اعلام سازمان های مربوطه، مصاحبه کاری و بحث های اقامتی) و موضوعات مرتبط، راهنمایی های لازم را در اختیارشما قرار میدهد.
در قالب پروژه ProRecognition تمامی سوالات حول موضوع تایید صلاحیت های مدارک و کاریابی در آلمان توسط 8 اتاق بازرگانی منتخب از جمله مصر، الجزایر، چین، ایران، هند، ایتالیا، لهستان و ویتنام پاسخ داده میشوند.
پروژه ProRecognition که توسط وزارت علوم و تحقیقات آلمان اسپانسر می شود، با هدف تسهیل در روند کاریابی متخصصین خارجی راه اندازی شده است. در آلمان یک شبکه ی قدرتمند برای این موضوع وجود دارد ولی از آنجایی که دسترسی به این اطلاعات برای افراد خارجی قالبا دشوار است مراکز مشاوره در محل راه انداری شده اند.
با 130 پایگاه در بیش از 90 کشور مختلف به شرکت های آلمانی مشاوره های حرفه ای داده میشود تا بتوانند امر استخدام و توسعه کسب و کار خود با موفقیت طی کنند. برای شرکت ها نیز بحث ارزشیابی مدارک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای مثال برای شرکتی که از نیروی تخصصی خارجی می خواهد استفاده کند.
در طی این پروسه توسط مراکز ذی صلاح بررسی می شود که آیا مدارک تحصیلی فرد برای اجرای آن شغل در آلمان مورد تایید است یا خیر و آیا با مدارک آلمانی در مقیاس مقایسه قرار می گیرد یا خیر.
درخواست باید توسط خود شخص انجام پذیرد. قبل از انجام این پروسه فرد توسط اتاق بازرگانی اطلاعات لازم را کسب کرده و توسط پروژه ProRecognition در طی این فرآیند حمایت و پشتیبانی میشود. ProRecognition تمامی مشاغل را مشاوره می دهد، اعم از مشاغل فنی، مهارتی یا آکادمیک. علاوه بر موارد ذکر شده از امکانات مهاجرت و تطبیق در بازار کار آلمان اطلاعات لازم را اخذ می کند.
این پروژه با هدف تسهیل کاریابی متخصصین ماهر و حمایت در راستای نامین نیروی کار متخصص راه اندازی شده است. کما اینکه اطلاعات لازم در خصوص بازار کار و صلاحیت ها و پیشنیاز های لازم را میشود در کشور مبدا کسب و هدفمند تر دنبال کرد.

اهداف کارت آبی اتحادیه اروپا و آلمان
بلو کارت یکی از انواع اقامت در اروپا است که به عنوان یک مجوز تایید شده اتحادیه اروپا، به افراد متخصص غیر اروپایی برای کار و زندگی در کشورهای اروپایی اجازه اقامت و کار می دهد و یک نوع مجوز اقامت عمومی برای افراد با صلاحیت مجاز محسوب می شود. تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جزء کشورهای انگلستان، دانمارک و ایرلند در طرح کارت آبی اتحادیه اروپا مشارکت دارند. کارت آبی اتحادیه اروپا اجازه می دهد اتباع کشورهای ثالث که دارای مدرک تحصیلی یا شرایط تحصیلی مشابه باشند، اجازه اقامت برای استخدام دریافت کنند که مناسب شرایط تحصیلی آنها باشد. هدف از طرح بلو کارت اتحادیه اروپا این است که اروپا را برای افراد متخصص که در خارج از اتحادیه اروپا هستند به یک هدف جالب تبدیل کند. تصویب طرح بلو کارت در سال 2009 توسط اتحادیه اروپا به قصد تحریک گسترش اقتصادی بوسیله تبدیل اروپا به یک مقصد مطلوب برای کارگران خبره جهت تقویت دانش و مهارتشان شکل گرفت و تنها کشور آلمان از سال 2012 تا 2014، بیش از 7 هزار مجوز بلوکارت صادر نموده است.