Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/prorecog/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
ویزا و اجازه کار – وبسايت رسمي پروژه ProRecognition

Your address will show here +12 34 56 78

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا

شما به عنوان یک شهروند ایرانی برای کار در آلمان جز متقاضیان کشور ثالث محسوب می‌شوید. افرادی مایل به اقامت دائم در آلمان از کشور خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس، به مجوز، به اصطلاح اجازه اقامت نیاز دارید. مجوز اقامت برای اهداف شغلی (این عناوین در §§ 18-21 قانون اقامت ذکر شده (AufenthG)) برای دریافت مجوز اقامت، ابتدا باید شرایط عمومی را که شامل موارد زیر است به جا بیارید:
• داشتن گذرنامه معتبر
• تمکن مالی برای مدت زمان اقامت
• عدم وجود دلایل دیپرت
توانایی های حرفه ای شما تعیین کننده ی نوع اقامت شما است.

نیروی متخصص

چنانچه شما:
  • پیشنهاد کاری مشخصی داشته یاشید

  • موارد کلی دریافت اقامت را شامل شوید

  • و اداره کار شرایط کاری جدید شما را تایید کند

می توانید طبق قانون § 18 AufenthG اقامت درخواست اقامت کاری برای افراد متخصص دهید.

افراد High Qualified

در شرایط خاص می توانید بلافاصله اجازه اقامت نامحدود به استناد قانون 19 اقامت (§ 19 AufenthG) دریافت کنید. افراد واجد شرایط افرادی هستند که از شرایط ویژه و دانش فوق تخصصی برخودارند. برای مثال دانشمندان با دانش فنی ویژه و کارکنان علمی/تحقیقاتی دانشگاه که شامل موقعیت برجسته ای هستند.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا مجوز اقامت برای خارجیان با شرایط تحصیلی ایجاد کرده است یا سطح صلاحیت معادل و حداقل حقوق در قانون اقامت گنجانده شده است. کارت آبی اتحادیه اروپا اجازه می دهد ایرانی ها و اتباع کشورهای ثالث که دارای مدرک تحصیلی یا شرایط تحصیلی مشابه باشند، اجازه اقامت برای استخدام دریافت کنند که مناسب شرایط تحصیلی آنها باشد
کارت آبی اتحادیه اروپا مجوز اقامت است که حداکثر به مدت چهار در اولین صدور اعطا می شود. شرایط لازم برای اعطای این موارد عبارتند از:
  • شما باید دارای مدرک پایان تحصیلات دانشگاهی باشید. در صورتی که مدرک دانشگاهی شما خارج از آلمان به دست آمده، باید این مدرک یا در آلمان ارزیابی و قابل قبول بوده یا با یک مدرک آلمانی همسان باشد.

  • شما دارنده یک قرارداد کاری بوده یا پیشنهاد اشتفال حتمی شامل یک حقوق ناخالص سالانه به میزان حداقل تعریف شده دارید. حداقل میزان حقوق ناخالص سالانه هر سال تغییر یافته و در سال 2019 معادل 53.600 یورو است. در رابطه با شغل هایی، که نیاز مبرم آن در آلمان اعلام شده است، به طور مثال متخصصین علوم پایه، مهندسی، پزشکی و نیز فناوری اطلاعات، حداقل میزان حقوق پایین تر تعیین شده است و در سال 2019 معادل 41808 یورو بوده است. اصولا در چنین مواردی اداره کار باید بررسی کند که آیا شرایط کاری با شرایط کارگزینان آلمانی قابل مقایسه هستند. در صورتی که شما مدرک تحصیلی خود را در آلمان دریافت کرده اید تحت شرایطی نیاز به صدور مجوز توسط اداره کار نخواهد بود.

  • تسلط به زبان آلمانی و در شرایط خاص زبان انگلیسی